HAKKINDA
PROJELERİ
GALERİ
SİTE

Ne Dediler?< HAKKINDA

Cengiz SEMERCİOĞLU
Gazeteci

"Ben dizilerde rastladığım Serhat Tutumluer’in bu kadar iyi oyuncu olduğunu bilmiyordum. Sahnede resmen devleşiyor."

Hürriyet, 2007 -
Kaynak


Simge ÇERKEZOĞLU
Köşe Yazarı

"Serhat Tutumluer ismi çoğumuz için televizyon dizilerinin yakışıklısı… Hatta onun için “Türk Sineması’nın yeni jönü” ifadesini kullananlar da var, tüm kadınları peşinden sürüklediğini düşünenler de… Oysa onunla konuşmak, bildiğimizi sandığımız Serhat Tutumluer’den çok daha öteye gitmek demek. Doğrudur, etkileyici derecede yakışıklı ve çok da iyi bir oyuncu ancak hepsinden öte gerçek bir sanatçı, aynı zamanda savaşçı."

Yeniduzen.com, 2014 -
Kaynak

Asuman KORUGAN
Editör, Gazeteci

"
Sahnelerden sonra televizyonda gördük Serhat Tutumluer'i. Söyleşimizin başında içindeki çoşkulu çocukla tanıştık. İlerleyen dakikalarda, ülkesini düşünen ve söyleyecek sözü olan bir şövalyeye dönüştü. Yüreğini açtıkça gördük ki, bütün bunların yanında etrafına da ışık saçan bir yüz..."

Yenibiriş Dünyası Dergisi, Sayı 5 - 2007 -
Kaynak

Zeki DEMİRKUBUZ
Yönetmen

"Mesela Serhat Tutumluer, benzer bir duyguyu taşıyacağım insanlardan. Bundan sonraki filmlerde 'Bu role Serhat olur mu?' diyeceğim samimiyette, kişilikte birisi."

Zaman.com.tr, Kasım 2009 -
Kaynak

Osman KAYA
Yönetmen
"Çalışmanın tadı damağımda kalmış olan ve daha çok işler yapacağımıza inandığım olağanüstü aktör Serhat Tutumluer."

Twitter, 2016 -
Kaynak

Arda Tamer AVCI
Ata Boks Spor Kulübünün Boks Antrenörü

"Adam gibi adam. Bilgi birikimini en doğru şekilde aktaran insan, okumayı sevdiren, küçüğüne büyüğüne örnek olan bir adam."

Haziran 2018

Yosi MİZRAHİ
Oyuncu

"Boris karakterini çok beğeniyorum. Arkadaşım diye söylemiyorum, Serhat Tutumluer diziye hayat veriyor."

Diziler.com Röportajı, 2015 -
Kaynak

Sezin HEPGENCE
İzmir Karşıyaka Belediyesi'nde Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü

"Senin gibi aydınlık sanatçılar oldukça, karanlığa inat, yaşasın sanat diyoruz!"

Instagram, Mutluluk Müzikali oyun sonrası - Mayıs 2018 - Kaynak

Süleyman Mert ÖZDEMİR
Yönetmen

"Sen çok büyük bir aktörsün. Sahneni çekmekten, seninle aynı set ortamında bulunmaktan dolayı kendimi çok şanslı hissediyorum."

Twitter, Aralık 2015 -
Kaynak

Hakan YUFKACIGİL
Oyuncu

"
Serhat Tutumluer bir abi olarak benim için çok önemli biri öncelikle bunu bilmenizi isterim, yapacağı yeni projelerde aynı ilgi ve sempati ile onu mesleki olarak takip edeceğim... Onu çok seviyorum ve onu seven insanları da öyle."

Instagram, 2016 -
Kaynak


Engin ŞAHİN
Demokrat Kocaeli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni

"Bir dönem Kocaeli Şehir Tiyatroları'nda görev yapan ve dizide Boris Zaharyas rolünü fevkaladenin fevkinde icra eden Serhat Tutumluer'i özellikle çok beğeniyorum."

Demokratkocaeli.com, 2016 - Kaynak

Üstün AKMEN
Türk Tiyatro Eleştirmeni / Yazar

"Serhat Tutumluer ise, yapmak eylemini özellikle içindeki istek öğesi yüzünden heyecanlanmak eyleminden kutlanası biçimde ayırmış. İnandırmak, yatıştırmak, rica etmek, yalvarmak, alay etmek, beklemek, gözyaşlarını tutmak, sinirlenmek, acısını gizlemek… Bütün bunları inandırmak istiyorum, inandıracağım; yatıştırmak istiyorum, yatıştıracağım ve benzeri, yani irade ile dolaylı yoldan ilişkileri olan eylemler olarak fevkalade ayarlamış. Bu eylemlerin gerisindeki motifleri, yani hareket ettirici güçleri kavramak koşuluyla, istediğini gerçekleştirmiş. Kutlanmayı hak etmiş."

Tiyatro Dergisi, "Karar Kimin" Yazısından - nisan 2006 - Kaynak

Yaşam KAYA
Köşe Yazarı

"Oyunda Katurian’da karşımıza çıkan Serhat Tutumluer tiyatro sahnelerinin görmeyi arzuladığı bir oyuncu. Karakterinin ölüme doğru gittiği yolda, önce kardeşini daha sonra da öykülerini kurtarmak için verdiği çabayı çok güzel yorumluyor."

Life Art Sanat, 2008/2009 sezonu "Yastık Adam" oyunu yazısından - 2015'te yeniden yayınlandı- Kaynak

Demet TUNCER
Oyuncu-Şarkıcı

"Serhat inanılmaz oynuyordu. Tutumluer gerçekten çok iyi bir oyuncu."

Burada Laf Çok programı, Filinta'daki rolü için - Aralık 2015 -
Kaynak

Yüksel AYTUĞ
Gazeteci

"Serhat Tutumluer, sağlam tiyatro altyapısının üzerine inşa ettiği etkileyici performansıyla kendisini izletmesini biliyor."

Sabah.com.tr, Nisan 2016 - Kaynak

Anibal GÜLEROĞLU
Köşe Yazarı

"Serhat Tutumluer’in çekim gücüyle tavan yapan Boris Zaharyas karakterinin kötülüğü öylesine ince detaylara sahip ki, ona hayran olmamak elde değil."

Medyafaresi.com, Mart 2015 -
Kaynak

*

"Altuğ Küçük’ün kartal gibi yüksekten uçan kalemi ve Serhat Tutumluer’in güç verici motivasyonuyla başkalarına benzemeyen Yamaner'lerin gerilim öyküsünü severek izlerken içimiz en baştan pırpır ediyordu."

Medyafaresi.com, Haziran 2016 -
Kaynak


Samed ASLAN
Köşe Yazarı

"Biliyorsunuz ben diziyi (Filinta) izlemeye ikinci sezon başladım ve Serhat Tutumluer beni resmen büyüledi. İnanılmaz görkemli bir oyuncuydu ve malzemesi iyi olan bir karakterle adeta devleşti. Boris Zaharyas bizim televizyon tarihimizin unutulmaz kötü karakterleri sınıfına adını çoktan yazdırdı. Onu izlediğim her an büyük keyif aldım. Eğer dizide gerçekten öldüyse yolu açık olsun. Umarım en kısa zamanda bir başka güzel projede karşımıza çıkar. Zira Serhat Tutumluer adı benim için artık dikkat edilecek bir isim. Bundan önceki dikkatsizliğim ise tamamen benim kusurum. Affola..."

Ranini.tv, Aralık 2015 -
Kaynak

Selinay NURGAZ
Dörtçelik ATL ve Metem Lisesi

"Dergimizde bir çok ünlü ile röportaj yaptık ama belirli kurallarımız var, en önemli özellikleri ünlülükleri olmuyor. Dosdoğru söylüyorum şu anda, birinci kural adam gibi adam olsun, özel hayatından daha çok yaptığı işiyle gündeme gelsin. Konuşmalarıyla insanların dikkatini çeksin, doğrucu ve öğretici olsun. Bu yüzden sizi seçtik."

"Yansımalar" Dörtçelik ATL ve Metem Lise dergisi röportajından 2014 - Kaynak